Милан се върна към победите

NetNews
Сподели статията, нека повече хора узнаят!

Лидерът Милан срази у дома Торино с 2:0 в среща от 17-ия кръг в Серия "А" и увеличи аванса си на върха. Попаденията отбелязаха Рафаел Леао (25) и Франк Кесие (36-дузпа). След лечение на контузия Златан Ибрахимович бе на резервната скамейка на "росонерите" и в 85-ата минута се появи в игра на мястото на Леао.

Домакините имаха инициативата от самото начало, но Тонали и Тео Ернандес не показаха точен мерник. В 25-ата "росонерите" организираха много добра атака, при която Диас асистира на Рафаел Леао и младият португалец се разпис ас шут по земя. В 33-ата минута Диас падна в противниковото наказателно поле след контакт с Белоти, а съдията внимателно прегледа ситуацията чрез VAR и посочи бялата точка. Франк Кесие пък превърна дузпата в гол.

В 43-ата минута Родригес от гостите опита късмета си от пряк свободен удар и топката се удари в напречната греда. В добавеното време на първата част домакините направиха опасна контраатака, но Сиригу спаси удара на Кесие.

След почивката в 50-ата минута съдията даде дузпа и за Торино, но след намесата на VAR отмени решението си. В 60-ата минута накуцващият Диас беше заменен от Чалханоглу, а в 72-ата Белоти отправи удар с глава след центриране от корнер, но право в ръцете на Джанлуиджи Донарума. До края на мача "росонерите" не допуснаха изненада и си спечелиха пълния актив от точки.

С успеха си Милан събра 40 точки и води с 4 пред градския съперник Интер, който е с мач по-малко. Торино е на 18-ата позиция в опасната зона с 12 точки.

По-рано през деня Аталанта спечели с 4:1 при визитата си на Беневенто, а Дженоа срази с 2:0 гостуващия Болоня.

Източник fakti.bg / Уведомете за фалшива новина

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Next Post

Реал Мадрид се провали срещу Осасуна

Реал Мадрид допусна неочаквана грешка стъпка срещу предпоследния в Ла Лига – Осасуна. Двубоят от 18-ия кръг на испанският шампиона на „Ел Садр“ се игра при много тежки метеорологични условия. Воденият от Зинедин Зидан отбор се представи неубедително. „Кралете“ много трудно създаваха голови положения пред вратата на съперника, а ударите […]