Новият премиер на Италия обеща, че климатът ще е приоритет за неговото правителство, съобщи ANSA.

Днес се проведе първото заседание на кабинета. Правителството ще работи за опазването на климата.

Новият кабинет вече беше представен. Премиерът Марио Драги остави повечето от министрите в предходното правителство.

Възможно е да бъдат обсъдени екологични реформи. Това е част и от програмата на ЕС.

Драги привлече представители на повечето парламентарни партии. Повечето приеха общо споразумение.

Очаква се скоро да бъдат обявени първите решения. Президентът Серджо Матарела подкрепи правителството.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Next Post

Интер преодоля съпротивата на Лацио и вече е на върха в Серия А

Интер победи Лацио с 3:1 в мач от 22-ия кръг на Серия А и се изкачи еднолично на върха в Серия А. Ромелу Лукаку (22) даде аванс на домакините след точно изпълнена дузпа. Белгиецът удвои преднината на "нерадзурите" в последната минута на първото полувреме. В началото на втората част Гонсало […]